תפקידו של מהנדס בניין

 
אחד מבעלי המקצוע החשובים בבנייה של בית, או פרויקט, הינו מהנדס בניין. כבעל מקצוע חשוב, הוא זה שאחראי על תכנון, פיקוח והשיפור התפקודי של מבנים שונים כגון אולמות, מבני מגורים, גורדי שחקים, מבני תעשייה, מבנים לאחסון ועוד. תפקידו של מהנדס בניין בין היתר, הינו להיות אחראי גם על הניהול התקציבי, תעדוף לחומרי בניה בהתאם לשיקולים ששונים כגון: חוזק, עמידה בעומסים ועוד. ישנם מהנדים אשר מתמחים בתחומים שונים, אך למהנדס הבניין ישנה דרישה גבוהה בישראל, בשל ריבוי הפרויקטים ובעיית המגורים בערים המרכזיות בארץ. מדובר במקצוע שחייב להיות מסונכרן עם האדריכל, מהנדס הבניין ובעלי המקצוע המעורבים בבניה.
 

קבל שירות ממהנדס מוסמך 050-408-2645  

 
מהנדס הבניין, עובד גם עם מהנדסים אחרים, כגון מהנדס חשמל, חומרים וכדומה. עבודתו של מהנדס הבניין, יכולה להיות ין כמה מקומות, ראשית במשרדו ובשטח, כאשר הוא יוצא לפרויקטים שונים לפקח על הבניה, לביצוע בדק בית לנכסים מקבלן או דירות ובתים מיד שנייה לפני רכישתם. בעת ביצוע בדק בית, על מהנדס הבניין להגיע עם מכשור מיוחד ומשוכלל הבודק נזילות, בדיקת איטום, חריגות בנייה ועוד.

על התפתחות הטכנולוגיה ושינוי תפקידו של מהנדס בניין מאז ועד היום

 
בשל ההתפתחות הטכנולוגית קיים שינוי רב בין תפקידו של מהנדס בניין לפני כמה שנים לבין תפקידו בפועל. בזמנו מהנדס הבניין היה צמוד יותר לשטח, אך קיימות היום מערכות בקרה שמהנדס הבניין מכיר, כגון פיקוח מרחוק על תהליכי הבניה. הקונסטרוקטור או מהנדס הבניין, אחראי גם על תוספות בניה על מבנה קיים. על הקונסטרוקטור לדאוג כי תוספת הבניה לא תכביד על התשתית של המבנה ולדאוג שהתוספת נבנית כהלכה. הקונסטרוקטור, אמנם לא נמצא מדי יום בשטח, אך הוא מגיע לשטח כאשר ישנה עבודה גדולה במיוחד, כגון יציקת בטון על תקרה ורצפה.. על הקבלן לממש את תוכניותיו של הקונסטרוקטור, מבלי סטיות מה שחלילה עשוי לגרום לליקוי בניה  מאוחר יותר.

קריטריונים לבחירת קונסטרוקטור

 
אם החלטתם לבחור קונסטרוקטור לבניית הבית שלכם, או שאתם קבלנים המעוניינים בליווי הפרויקט ע"י קונסטרוקטור בכיר, יש לדעת כמה קריטריונים חשובים. ראשית, קונסטרוקטור מנוסה, הינו אחד שעובד מעל -5 שנים בתחום וביצע פרויקטים דומים לאלה שאתם מתכוונים לבצע. קבלו המלצות ובדקו חוות דעת של לקוחות שהקונסטרוקטור כבר ביצע אצלם עבודות של פיקוח בנייה. אם תפנו לחברה מוכרת וותיקה כגון סאגה ניהול פרויקטים תדעו כי הגעתם לכתובת הנכונה. מנהל החברה, הינו מר שמואל גלברמן שהוא מהנדס בכיר משנת 1986 וניהל פרויקטים רבים בארץ ובחו"ל. לחברה, צוות מהנדסים מיומן ומכשור משוכלל לביצוע בדקות שונות גם בנושא בדק בית, חוות דעת משפטית עבור ליקויי בנייה, חריגות בנייה ועוד. השירות הינו אדיב ומקצועי. נשמח לשרת אתכם ולייעץ לכם בכל פניה.
דף הבית טלפוןwaze
לקוחות ממליצים עלינו
Reviews Powered by RichPlugins.com