מהנדס קונסטרוקציה

 
ישנם מקצועות הקשורים בהנדסת בניין כמו למשל מהנדס קונסטרוקציה שעבודתו נחלקת לשלושה נושאים:

  • קונסטרוקציית פלדה- רלסים פרופילים,  RSH
  • עבודות בטון
  • בנייה קלה
 
קיים הבדל בין מהנדס בניין לבין קונסטרוקטור, יש להבין כי מהנדס קונסטרוקציה הינו מהנדס בניין שהתמחה בתכנון והוא בעל ניסיון של שנים בתחום. מהנדס בניין לעומת זאת, יכול לעבוד בתחום הביצוע כגון מהנדס ביצוע אצל קבלן וכן, יכול לשמש כמפקח בנייה. יש לציין כי שירותיו של קונסטרוקטור כוללים תכנון, חתימה על גרמושקה, קבלת אישורים מול הג"א. הקונסטרוקטור, נכנס לעבודת תכנון מפורטת, כאשר ברשותו תכנית אדריכלית מפורטת, הכוללת גם מידות, מטרתם של החללים ועוד. יש למקם את העמודים בתכנית שהיא בתיאום מול אדריכל ולהחליט על סוג הביסוס על פי סוג הקרקע, סוג התקרה, ביצוע חישובים סטאטיים, חישוב מומנטים, כפיפה, גזירה, לחיצה, קריסה, שקיעה וכן שקיעה דיפרנציאלית וקונסולידציה.

תחומי התמחות מוגדרים לכל מהנדס בניין

 
בגלל שמקצוע הנדסת בניין, כולל בחובו כמה נושאים והתמחויות, כך שתחום התעסקותו של מהנדס בניין מוגדר ברישום של רשם המהנדסים. הגדרת תחום המקצוע של מהנדס הבניין, מאפשרת למהנדס לעסוק בתחום שבו הוא נרשם. כל מהנדס בניין הוא בוגר הפקולטה להנדסה אזרחית ותחום פעולתו מתפרס על כל מקצועות המבנים החל מתכנון של קונסטרוקציה של מבנים, הקמת המבנים, פיקוח על ביצוע של בניית הבניינים, תכנון של מערכות המבנים כמו אינסטלציה, תשתיות חשמל ועוד.

הדרישה הרבה לקונסטרוקטורים בשל חיזוק המבנים בארץ בשנים האחרונות

 
בשנים האחרונות אנו עדים לתכנית תמ"א 38 , שנועדה לחיזוק מבנים ישנים בארץ, אלה שנבנו לפני שנת 1980, בגלל החשש לרעידות אדמה הממשות להגיע לישראל. זו הסיבה כי מהנדסי קונסטרוקציה, מבוקשים מאוד, במיוחד אלה שהם בעלי ניסיון של שנים בתחום על מנת שיוכלו לפקח על חיזוק המבנים בכל מיני ערים ואזורים שונים בארץ. בגלל שמהנדס קונסטרוקציה, אחראי על שלד המבנה, הוא זה שיוכל לחזק באופן מקצועי ומושלם את היסודות וחגורות הבטון הנמצאים בבסיס של כל מבנה מגורים.
 
תקן 413, מחייב היום כל קונסטרוקטור לחשב את המבנה בפני רעידת אדמה. בתחום שה של חיזוק מבנים, מעורבים עוד מהנדסי בניין בתחומים כמו: מהנדס בטיחות, מהנדס נגישות, מהנדס קרקע ועוד. תרומתם של מהנדסי בניין בתחומים הללו, מתמקדים בשלבי התכנון ונועדו להתאים את המבנים לצרכי היעוד שלהם. מהנדסים אלה מעורבים גם בחיזוק המבנים בפני רעידות אדמה.
 
 
 
   

זקוק לשירותי קונסטרוקטור מומחה? חייג אלינו או צור קשר ישיר בוטצפ

050-408-2645
דף הבית טלפוןwaze
לקוחות ממליצים עלינו
Reviews Powered by RichPlugins.com