שלום לכל האזרחים הדיירים הקבלנים וכל מי שרוצה צריך לבנות ולהרוס אלמנטים במבנים הנדסיים.

 
הנני מתריע כל הזמן על הצורך הלא משתמע לשתי פנים בדבר הזמנת מהנדס \ הנדסאי בניין לכל מקום שרוצים לבצע בנייה ואו הריסה ,אם זה בעקבות ולפני שיפוץ ובוודאי אם זה לבנות מבנה הנדסי כלשהוא.
 
הדבר נכון החל מיציקת ברזל אחד אפילו באדמה , לא כל שכן גדר בטון ואפילו גדר רשת, כן , כן, ועד בניית חומה , קיר , בית, בניין וכל מבנה הנדסי.
 
לכל ביצוע של הריסה ובנייה לא משנה הגודל שלה,  יש להביא חד משמעית מהנדס הנדסאי מבנים בניין קונסטרוקטור , שיאשר את ההריסה בכתב ויכתוב מה צריך לעשות כולל תכנון ותרשימים וייתן את דעתו המקצועית על מה לעשות בדיוק.
 
הנה לפניכם להלן, מה שקרה למשפחה ששברה קיר בדירתה עבור פתח קטן לדלת בין חדרים , בבניין מגורים ואיזה מכתבים שלחו לה מהעירייה,
גם צו הפסקת עבודה,
גם דרישה להביא מהנדס,
ובהמשך גם עלולה העירייה לתבוע את המשפחה בדין פלילי על פתיחת פתח ללא אישור הנדסי על פי החוק.

 

אז גבירותי ורבותיי וגם קבלנים ומתכננים נכבדים, קחו בבקשה בחשבון
 
אין להרוס ואו לבנות שום אלמנט הנדסי ללא בדיקה ואישור קונסטרוקטור הנדסאי מהנדס מבנים מוסמך וקבלת אישור בכתב ממנו.
 
הנה הדוגמאות לפניכם:


 
קונסטרוקטור, הינו איש מקצוע העוסק בתחום הנדסת בניין. התמחותו של הקונסטרוקטור מתמקדת בתכנון השלד של המבנה ובהתאם לתקנים השונים שקשורים לתחום זה. מדובר בעצם על מהנדס בניין שהוא בוגר הפקולטה להנדסה אזרחית. תחום ההתמחות של קונסטרוקטור, מתמקד בכל השייך לתכנון מבנים שונים, אם פרטיים או אם מבני תעשייה ומסחר, מיסודות ועד לשלד המבנה. הקונסטרוקטור, נעזר בעוד אנשי מקצוע כגון יועץ קרקע, כאשר כל יזם מתחייב בבדיקת הקרקע, כך שיוכל לספק נתונים לתכנונו של יסוד המבנה.
 
 היום ישנן דרישות מחמירות ע פי תקן 413, אשר קשורות לרעידות אדמה, חיזוק מבנים או בניית מבנים כשר הם מתוכננים נגד רעידת אדמה. היום, רוב הקונסטרוקציות מתוכננות מפלדה, כך שהן תהיינה עמידות בפני עומס וכן מפני רעידות אדמה שממשות להגיע לישראל, בשל השבר סורי אפריקני. במהלך תכנון שלד המבנה, יערוך הקונסטרוקטור חישובים סטטיים ודינמיים  למבנה על מנת לחשב את העומסים השונים על המבנה.

ההתאמה לתכנון של המבנה מול הקבלן

 
התכניות שיערוך הקונסטרוקטור יהיו עבור ביצוע של בניית השלד של המבנה, גם את חישובי הפלדה והבטון שיש לבנות עמם את השלד ייחשב מהנדס הבניין שאחראי על תכנון הקונסטרוקציה. התכניות שיכין הקונסטרוקטור, יתארו את רכיביו העיקריים של שלד המבנה. את פרטי הביסוס כגון: קורות, קירות, עמודים והתקרות במפלסים יפקח הקונסטרוקטור במסגרת פיקוח עליון. במסגרת הפיקוח העליון, יבדוק מהנדס  הקונסטרוקציה את אופן ביצוע שלד המבנה ממול הקבלן, כך שיוכל להבטיח את ההתאמה המלאה וכן, יסייע במתן הנחיות ופתרונות הנדסיים.
 
אדריכלים רבים עובדים יחד עם קונסטרוקטורים, כאשר האדריכל למשל, עובד על סקיצות ראשוניות והמחשה תלת ממדית ראשונית ובו בזמן הוא כבר יצור קשר עם הקונסטרוקטור. כל אדריכל, עובד עם כמה מהנדסי בניין, שהוא מכיר וסומך עליהם, כך שאדריכל, בהחלט יוכל להמליץ לכם על מהנדס קונסטרוקציה מקצועי ומהימן.

מהנדס קונסטרוקציה גם בשיפוצים יסודיים

 
אם עד עתה, סברתם כי מהנדס הקונסטרוקציה, מתמחה רק בבנייה של מבנים חדשים, אז זה הזמן לדעת, כי מהנדס זה, מעורב גם בשיפוצים מורכבים ויסודיים, כאשר קיימים בהם אלמנטים קונסטרוקטיביים.  למשל אלמנטים שלא ניתן להרוס כמו עמודים או קירות תומכים, כך שאף שיפוץ כזה אינו יכול להתחיל, ללא מעורבותו של הקונסטרוקטור.  בכדי לתכנן מחדש ונכון את החללים השונים של הבית, יש לבקש את אישורו של מהנדס בניין שהוא עוסק בקונסטרוקציה, כך שיוכל לייעץ לכם מה ניתן להוריד בחללים ומה לא.
 
ללא ייעוץ של מהנדס קונסטרוקציה, תהיה סכנה של קריסה של המבנה שעשוי לסכן את דיירי הבית, דיירי הבניין ואתכם .

יועץ קונסטרוקציה, יועץ אינסטלציה, יועץ תנועה וחניה, יועץ בטיחות באתרי בנייה, יועץ בהנדסה אזרחית בניין, יועץ בתכנון אדריכלי
קבל ייעוץ ממהנדס החברה שמואל גלברמן - מלא פרטייך 

050-408-2645
דף הבית טלפוןwaze
לקוחות ממליצים עלינו
Reviews Powered by RichPlugins.com