בדק בית לאחר רכישת דירה מקבלן

 
זו עובדה מוכרת כי גם דירות חדשות שנרכשות מקבלן, מועדות לפורענות. הזיבה היא שהקבלן משאיר לעצמו אחוזי רווח ומושך זמן עד שזה מגיע לכותלי ביהמ" ש. ראשית יש לדעת מה ההבדלים בין בדק בית לפני רכישת דירה מקבלן, לבין בדק בית לאחר רכישת דירה מקבלן. על פי חוק מכר הדירות שאמור להגן על הרוכשים, ישנו תיקון בחוק, אשר מבטיח את הכספים ששולמו לקבלן. החוק עצמו, מחייב את הקבלנים, לדווח על הדירות שנמכרות ועל הסדרי המימון שנעשו מול הבנקים. לאחר רכישת הדירה, נהוג לבצע תיקונים לאחר שנה של אכלוס הדירה. ההמלצה של הרבה חברות בדק בית מנסות, הינה לערוך רשימה מסודרת של הליקויים שהרוכשים מצאו בדירה ולעבור עליה, לפחות 3 פעמים.


 
בצעו ניקיון מופתי בדירה על מנת לבדוק היטב את ליקויי הבנייה
 
האמת היא, שגם לאחר שביצעתם אכלוס בדירה, קשה להבחין בליקויי הבנייה, כאשר הדירה מלאת אבק מהבנייה וחומרי  הבניה. על מנת לראות היטב את ליקויי הבניה בנכס, יש לבצע ניקיון יסודי של הדירה, כך שניתן יהיה להבחין ביתר קלות את הפגמים או הליקויים בה  חשוב לדעת, כי זה לא מחייב אתכם להמתין שנה מהאכלוס על מנת לבצע בדק בית לאחר רכישת דירה מקבלן,. ישנם ליקויים דחופים כגון רטיבות בדירה שיש לתקן במידי ולכן רצוי לדרוש את תיקונם לפני תום שנת הבדק הראשונה.
 
דאגו לא לשלם את כל הסכום של הנכס, היות וקבלנים רבים, ברגע שקיבלו את מלוא הכסף על הדירה, ממהרים להיעלם וקשה להתחיל עימם בדין ודברים ברגע שנמצאו ליקויים. לא כדאי להיות לחוצים להיכנס אל הדירה, היות וקבלנים עשויים לנצל את הלחץ של הרוכשים. תמיד יש להשאיר כספים בנאמנות אצל עוה"ד שלכם, עד שתקבלו דו"ח מקצועי ומפורט לגבי הליקויים שהתגלו בנכס, מה שיבטיח לכם ראש שקט ולא רדיפות וכספים שיש להוציא על תביעות משפטיות מול הקבלן.
 
מה קורה עם התגלו ליקויים יסודי בדירה או במבנה של בניין המגורים באמצעות בדק הבית?
 
אמנם אחריות קבלן, הינה 7 שנים, כל עוד  אין מדובר על ליקוי יסודי בנכס. אחריות הקבלן על ליקוים מעין אלה הינה 30 שנה ולכן גם אם התגלו לאחר כמה שנים ליקויים יסודיים אשר הוכח, כי לו נגרמו ע"י הרוכשים עצמם, על הקבלן לשאת בתוצאות. במקרים אלה אין התיישנות של זמן, היות ומדובר על ליקויים בטיחותיים והחוק יחייב את הקבלן גם לאחר תום אחריות של  שבע  שנים.

למידע נוסף על בדק בית ודוחות לאחר בדיקה בקרו באתר - https://saga-bedek.co.il
 
דף הבית טלפוןwaze
לקוחות ממליצים עלינו