הנדסאי בניין

 
ענף הבניה בישראל הינו אחד הענפים החזקים שמשפיעים מהבחינה הכלכלית. למרות שתחום הבניה ספג כמה משברים קשים, הוא עדיין נחשב לענף משמעותי. יש כאלה שמתבלבלים בין מהנדס בניין הנדסאי בניין. ההבדל נעוץ בסמכויות והשתתפות בתהליכי תכנון וביצוע ברמות השונות. למשל בתכנית הלימודים של מהנדס בניין, יש לו אפשרות להעמיק יותר את הידע, אך אין זה אומר שהנדסאי בניין אין יכולת לעבוד, לתכנן  או לבצע פרויקטים מסוגים שונים הקשורים לענף הבניה. לימודי הנדסאות בניין, הנדסה אזרחית מומלצים, היות וענף זה, שואב אליו השקעות  גדולות מאז ומתמיד והוא כולל עבודות פיתוח שונות, הקמת מבנים ועוד.
 
הנדסאי בניין, הינו חיוני ביותר בפרויקטים של הנדסה אזרחית ולכן זוכים לשכר הוגן ולעבודה עם עניין רב. הנדסאי הבניין, תורמים תרומה גדולה לכלכלת המדינה. ישנם הנדסאים בענף הבניה בחברות פרטיות בתחום הבניה והתשתיות, הן במגזר הציבורי כמו משרדי ממשלה ורשויות מקומיות.

תחומי הבנייה שבהם מעורב הנדסאי בניין

 פרויקטים של בניה ותשתיות, אשר בהן מעורב הנדסאי הבניין, כוללות בין היתר גם בניית גשרים לתחבורה, בניית מנהרות עבור רכבות, בניית שדות תעופה, בניית בנייני מגורים, בנייני תעשייה ועוד.  זהו ענף דינמי שנוהג לשנות את פניו לתנאי השוק התוססים וחידושים טכנולוגיים בתחום. הנושאים שאותם לומד הנדסאי בניין, דומים לנושאים שאותם לומד מהנדס הבניין אך עם האפשרות לזרז את תהליך הלימודים ולהימנע מלימודים של תכנים שלא בהכרח קשורים לשוק העבודה.
הנדסאי הבניין, עוסק בתחומים שונים כנו תכנון בית, אם בפרטים הוויזואליים והן בפרטים הטכניים. קחו למשל שילוב של החשמל בבית, שילוב מערכות שונות, פונקציות בנייה, אחידות ועוד. מקצוע זה, נלמד כ-4 שנים כמקצוע בודד. הנדסאי  הבניין, מעורב בין היתר בכתבי כמויות של פרויקטים בתחום הבניה והוא אחראי על בנייה תקינה.  
​​​​​​​

הנדסאי בניין- תחום מבוקש בארץ ובעולם

בהנדסת בניין יש המון תעסוקה. קל יותר להתקבל ולעבוד כהנדסאי בניין, מאשר כאדריכל. מקצוע זה, מבוקש גם בארץ וגם בעולם. במגמה של הנדסה אזרחית, מכשירים את מהנדס הבניין לעריכת קונסטרוקציה למבנים עד ל-4 קומות שהוא מבנה פשוט כהגדרתו בחוק, תכניות קונסטרוקציה לשינויים ותוספות מבנים ועוד. הנדסאי בניין, ממלאים תפקידי תכנון, פיקוח וביצוע בתחומי הבניה כמו בניה לתעשייה, מגורים ובנייה ציבורית.
כפי שנראה, תחום זה הינו מבוקש ויש להבין את ההבדלים בין מהנדס בניין לבין הנדסאי בניין. יש לציין כי הנדסאי בניין עם התמחות בניהול בנייה, רשאי לחתום כאחראי על ביצוע שלד וכן, יכול להירשם אצל רשם הקבלנים בתור "קבלן רשום" לאחר תקופת ניסיון בעבודתו ובכפוף לתנאי רשם הקבלנים.
 
 
 

דף הבית טלפוןwaze
לקוחות ממליצים עלינו
Reviews Powered by RichPlugins.com