חיזוק עמודי בניין

 
בכל בניין, אם מגורים או אם משרדים, קומת העמודים, מהווה את יסודות  הבניין. קומת העמודים הינה חשופה יותר. עם השנים, ישנם סממנים ראשונים כמו קילופי טיח והפגיעה בעמודים תגרום להם לסדקים. היחלשות זו, עשויה לגרום בסופו של דבר להתמוטטות הבניין. יש לטפל נכון בעמודים באמצעות מהנדסי בניין שיפקחו על כל הליך שיקום וחיזוק עמודי בניין. יש להתקין רשתות ברזל בעמודי הבניין. שיקום העמודים וחיזוקם, אינו מתייחס רק לביצוע התיקונים, כי אם לשיקום ברזל החיזוק אשר נפגע. חלה חובה לערב ביצוע של תכנון ופיקוח של מהנדס בניין, כך שיפקח על החיזוק והתיקון של העמודים.
 
יש לציין, כי בתל אביב, מצב העמודים בבנייני המגורים הינו בכי רע, העמודים מהווים את היסוד של הבניין ויש צורך לחזקם לעבות אותם בבטון חדש, באמצעות חפירה בקרקע, קידוח בקורת היסוד והחדרת מוטות ברזל חדשים סביב העמוד. לאחר מכן, יש לצקת בטון סביב לעמודים בעמידות גבוהה לקבלת עמוד חדש וחזק.

כיצד מתבצעת עבודת חיזוק ותיקון העמודים?

 
גם טיפול בבטון של העמודים ניתן לבצע, כאשר מורידים את הבטון הישן והטיח מסביבו. הברזלים החלודים מתגלים ואז מורחים חומר נגד חלודה וממלאים את הבטון במילוי מיוחד. טיפול בברזל הבטון, יבוצע אך ורק לאחר שהברזל התגלה בעמודים באמצעות אזמלים עדינים מסביב לעמוד עד שיתגלה הברזל. הברזלים הישנים, יוחלפו בברזל חדש. בעבודות אלה, יש להיות מלווה במפקח בנייה, כך שניתן יהיה לדעת, מה השלבים והעבודה השוטפת בחיזוק העמודים ותיקונם.
 
בחלק מהתיקונים של עמודי הבניין, ישנה פגיעה בקונסטרוקציה עצמה ויש לבצע את החיזוק והתיקון באמצעות סיתות וחציבת הקטעים הפגומים עד לקבלת משטח חזק ויציב. בקטעים אלה, יש לבצע ריתוך מוטות חיזוק חדשים או רשת חיזוק לקטעי חיזוק שאינם פגומים לד אלה שנפגמו בשל קורוזיה.

הטיפול והמודעות היום בבנייני מגורים ישנים על פי תקן רעידות אדמה {413}

 היום בגלל המודעות הרבה לרעידות אדמה שממשות להגיע בישראל, האפשרות בטיפול במבנים היא באמצעות חיזוק ושיפוץ עמודי הבניין באופן יסודי ובאמצעות מפקח בנייה המיומן בתחום זה. ניתן בהחלט להוסיף חוזק ועמידות למפגעי טבע באמצעות טיפול יסודי ומקצועי זה. יש לעבוד תמיד מול מהנדס בניין, אשר ייתן חווות דעת ויפקח על עבודה כה חשובה כגון חיזוק יסודות הבניין, כך שתהיה מרב ההגנה והחיזוק שהמבנה זקוק לו למניעת אסון הדיירים ברגע אמת, אם וכאשר תפרוץ רעידת אדמה.
 
 
 
   .
 


זקוק לשירות קונסטרוקטור? חייג או מלא את טופס יצירת הקשר 

050-408-2645
דף הבית טלפוןwaze
לקוחות ממליצים עלינו
Reviews Powered by RichPlugins.com