קונסטרוקציה למבני תעשייה

 
חשיבותו של מהנדס קונסטרוקציה בתכנון מבנה תעשייה, הינה רבה מעבר למקובל במבני מגרים. כאשר הדגש במבני מגורים, הינו על האסתטיקה וגיאומטריה של החללים השונים. במסגרת התכנון האדריכלי ורק לאחר מכן, יבוצע התכנון הקונסטרוקטיבי ע"י מהנדס הבניין, הרי שבמבנים תעשייתיים התמונה תהיה שונה לחלוטין. קחו לדוגמא, מבנה אשר שימש  כאולם אירועים. הדרישה הארכיטקטוני, היא ללא עמודי תמך, כך שיהיה חלל גדול יותר ומרשים, ללא מחיצות או הפרעות שבולטות לעין.
 
 ככל שהמפתח בין העמודים יהי רב יותר, ישנה בעיה גדולה יותר של חוזק המבנה, חוזק הגג ועוד. דרישה זו, עשויה לגרום לקונסטרוקטור להציע גג שלא יהיה שטוח אלא דו שיפועי ואפילו במבנה שיזכיר צורה ל כיפה. כל זה, על מנת לשאת בעומסים ע"י היעדר עמודי התמך. בנה בעל צורת כיפה, יאפשר לאדריכל טווח פעולה רחב ליישום של טכניקות אדריכלות שונות שישרתו את צרכי היזם.

הליך תכנון של מבנה תעשייתי

 
אם כך, קונסטרוקציה למבני תעשייה, חייבת להתבצע באמצעות סינרגיה של הארכיטקט והקונסטרוקטור ושילוב של רעיונות משותפים כולל היועצים השונים, כגון : יועץ החשמל, יועץ תשתיות הביוב יועץ הקרקע, יועץ בטיחות וכדומה. בדרך זו, ניתן יהיה למצוא את הפתרונות הטובים ביותר עבור הלקוחות המעוניינים לבנות מבנים תעשייתיים. יש לדעת, כי מהרגע שאושרו תכניות הבניה, ניתנה הגרמושקה וההיתרים הנחוצים, העבודות בשטח מתחילות. יש השפעה רבה על התקדמות הפרויקט  ומשך הפרויקט. המפקח או מנהל העבודה באתר הבניה יתחילו את העבודה במרץ, אולם האפשרות לקיצור זמן הפרויקט תתאפשר באמצעות הקונסטרוקטור באמצעות תכנון מקדים שונה ומתן פתרונות תוך כדי עבודה.
​​​​​​​

אפשרות להוזלת עלויות בניית מבני תעשייה

 
לרשותו של מהנדס מבני התעשייה, ישנן מגוון רב של אפשרויות להקטנת עלויות הפרויקט. אם נתחיל בשימוש של כמויות הברזל הדרושות, מבלי לקחת עודפי בטיחות, משולשים ומרובעים על חשבונו של הלקוח ודרך מתן פתרונות בטכניקות של בנייה מתאימות שתהיינה בעלות עלויות נמוכות יותר ועד לשינוי של שיטת הביסוס של המבנה לשיטה הגוררת את העלויות הנמוכות וזמני הביצוע שאף יתקצרו.  דוגמא כזאת, ניתן למצוא במפעל בצפון הארץ שהיה אמור להיבנות בבנייה קונבנציונלית משולבת יחד עם בנייה קלה בגג המבנה של המפעל. הלקוח, הדגיש את החשיבות של זמן הבניה ואת המשמעות הכלכלית של קיצור משך זמן הבניה. מהנדס הבניין שהוא קונסטרוקטור כמובן, החליט כי יש לשנות את שיטת הבניה לבניה טרומית בגלל גודל ההזמנה ולכן , בניה זו קיבלה עדיפות ומשך הבניה התקצר ב-9 חודשים.
 
 
 

זקוק ליעוץ מהנדס קונסטרוקציה? חייג לסאגה או מלא פרטים ונחזור במהרה

050-408-2645
דף הבית טלפוןwaze
לקוחות ממליצים עלינו
Reviews Powered by RichPlugins.com