קונסטרוקציה מפלדה בניינים חדשים

 
כל מהנדס קונסטרוקציה, מתכנן היטב את הפרטים ותכניות השלד של המבנה. בפרטים אלה, שהם תכניות נקודתיות שנוגעות ליישום פרט ייחודי במבנה, נמצאים הפרטים שיקבעו את איכות הפרט והצרכים שיש למלא על מנת ליישמו כהלכה. אי הקפדה על ביצוע הפרטים כפי שהוגדר ע"י מהנדס הקונסטרוקציה, עשוי להשפיע על איכות הבניה ועמידות המבנה לאורך שנים. במבנים הישנים למשל, יש קושי באיתור הקונסטרוקטור המקורי ולכן, יש צורך לא אחת  בהבאת מהנדס קונסטרוקציה שיבדוק באופן יסודי את המבנה ויקבע אם יש צורך בתיקון או בשיפוץ של ליקויי בניה מהותיים במבנה.

תכנון מבנים בישראל בשל רעידות האדמה הצפויות

 
מדינת ישראל, שוכנת ע הקו הסורי אפריקני ומועדת לרעידות אדמה. כאשר מתכננים מבנה, חשוב לזכור כי המבנה, חייב יהיה לעמוד בפני רעידת אדמה אם וכאשר היא תקרה. היום קיימת כבר בנייה מתקדמת שעומדת בפני התקנים השונים ויש מודעות רבה לגבי רעידות האדמה הצפויות להגיע לישראל. שלד שמיוצר מפלדה, הינו הפתרון הטוב ביותר היום ומדינות שבהן קיימות רעידות אדמה רבות, כגון יפן, ניו זילנד וארה"ב, עושות שימוש מזה שנים בקונסטרוקציית הפלדה.

תכנון  המבנה בני רעידת אדמה באמצעות קונסטרוקציה מפלדה

 
בגלל שקיים הבדל במשקל המבנה עבור בתים או מבנים שבנויים משלד העשוי מפלדה יש לו יתרון רב על מבנים הבנויים מבטון. משקלם של המבנים יהיה קטן יותר כאשר מדובר על אלה שבנויים על בסיס של קונסטרוקציית בטון. בתכנון  ראשוני של השלד, יש להבטיח כי הגג והקירות יעבדו כמקשה אחת ככל שהמבנה יהיה קל יותר. כוחות האינרציה הפועלים על המבנה בזמן רעדת אדמה, יהיו קטנים יותר והעמידות של המבנה תהיה חזקה יותר. יש להבין, מה עשוי לקרות למבנה בזמן רעידת אדמה. ראשית המבנה  זז לצדדים ורעידת אדמה  מנענעת את המבנה. הכוחות האופקיים, פועלים על פונקציה של משקל המבנה. ככל שמשקל המבנה יהיה גדול יותר, כוחות אלו יהיו גדולים יותר. בישראל, הכוחות האופקיים הם בסדר גודל של עד 30% ממשקלו של המבנה, ככל שהקרבה לקו השבר תהיה גדולה יותר, הכוחות יהיו גדולים יותר.
 שימוש עם פרופילים שונים מפלדה בעמודים, אגדים וקורות מקשרות, כך בניה זו היא בעלת יתרון רב יותר כשהחישובים בהם הם מהירות הקמת המבנה ועומס כולל שיהיה נמוך. בכל שיטת בניה נבחרת, יש לתכנן היטב את מהלך הבניה בצורה מושכלת ולבצע את ההכנות הדרושות לסוג הקונסטרוקציה שיש לבחור, כבר בשלב יציקת הרצפה במבנה.
 
 

זקוק ליעוץ קונסטרוקציה? חייג לחברתנו או מלא פרטים ונחזור במהרה

050-408-2645
דף הבית טלפוןwaze
לקוחות ממליצים עלינו
Reviews Powered by RichPlugins.com