שבירת קירות

 
אם כבר חושבים על שבירת קירות בבית, יצירה של חללים חדשים או הרחבת חללים קיימים, יש להזמין מהנדס בניין או קונסטרוקטור שיפקח על העבודה ויאשר אילו קירות ניתן יהיה לשבור בנכס או במבנה. ישנם קירות רבים שהם קירות תומכים. הגדרת קיר תומך מתבצעת על פי עוביו, מיקומו וסוג חומר הגלם אשר ממנו הוא בנוי. יש לתת לבעל מקצוע שיעשה את העבודה, כך שתוכלו לעצב מחדש את הבית, אך לפחות להיות בטוחים כי לא ייגרם נזק חמור למבנה כך שעשוי אף לסכן אתכם ואת דיירי הבית במידה והעבודה לא תתבצע על הצד המקצועי. חוות דעת מקצועית, היא זו שתיתן את האישור להריסת קירות מסוימים בבית.
 
לאחר מחשבות והתייעצות עם קונסטרוקטור, ניתן יהיה לבצע שבירת קירות. לשבירת הקיר, יש להשתמש עם פטיש באופן הדרגתי, כך שניתן יהיה לשבור חלקים ממנו ולהימנע מקריסה פתאומית. חשוב לציין, כי פעולה זו, לא כדאי לבצע  לבד ומומלץ כי יהיה עוד אדם שיהיה נוכח בעבודה זו, כך שאם  חלילה יקרה משהו, יהיה מי שיזעיק עזרה. יש להניח על הרצפה משהו שיספוג את נפילת האבנים מהקירות. אם בכוונתכם להסיר קיר שלם, יש להסיר לפני השבירה את הפנלים.

הריסת קיר חיצוני רק בליווי קונסטרוקטור

 
הריסה של קירות חיצוניים, חייבת להיות מלווה בפיקוח של קונסטרוקטור. יש לקבל אישורים לשבירת הקיר ממחלקת ההנדסה בעירייה. גם אם מדובר על פתיחה של פתח לאוורור, גם ביצוע של פתיחת הפתח, מחייב באישור מהעירייה. לפעמים ישנן עבודות שתהיינה מרכבות יותר כמו פירוק של חגורת בטון, אך יש להיזהר במיוחד  בגלל שהן קשורות לעמודי המבנה. יש לבצע חיתוך של הברזל מהעמוד ויש לחצוב לאט ליד העמודים, בכדי שהחגורות לא יגרמו נזק בשעת הפירוק.

הריסת קיר פנימי

 
הריסה של קירות, היא אינה עבודה לחובבנים, כי אם רק לבעלי מקצוע ויש להבין בסוגי הקירות של כל מבנה. כאשר ישנם קירות תומכים שמטרתם הינה לשאת בעומסים. כעיקרון אסור להרוס שום קיר לפני התייעצות מקדימה עם קונסטרוקטור, גם אם מדובר על קיר פנימי. ישנם קירות אשר משמשים למחיצות בלבד כך שניתן יהיה להרוס אותם מבלי שהעמודים וחגורות הבטון תיהרסנה.
 
ישנם מקרים, אשר בהם יש לשבור חצאי קירות, במקרים אלה, יש להשתמש עם משחזת דיסק בטון בכדי לסמן את הגובה המתאים לשבירת חצי הקיר. ניתן להשתמש בכלים ייעודים עבור שבירת קירות כמו: פטיש 5 ק"ג, משחזת 9 אינצ', פטישון ואזמל.


זקוק לשירותי קונסטרוקטור מומחה? חייג אלינו או צור קשר בווטצפ עם שמואל גלברמן

050-408-2645
דוגמה לאישור ביצוע הריסת קיר 
דף הבית טלפוןwaze
לקוחות ממליצים עלינו
Reviews Powered by RichPlugins.com