תוספות למבנה קיים

 
תוספת בנייה למבנה קיים, הינה הליך שקשור בקבלת האישורים המתאימים ועמידה בתקני בנייה שונים שמוגדרים על פי החוק. על מנת להוסיף תוספת בנייה למבנה קיים, יש לבצע עבודת הכנה יסודית ולהצטייד בכל המסמכים הנחוצים .בהגדרה של תוספת בנייה נכללת גם הוספה של מרפסת, בנייה על הגג, ניצול הגג לצרכים שונים, הוספת ממ"ד, פרגולות, חדרי שירות ובנייה של חדר נוסף שיהיה צמוד למבנה הקיים.
 
ישנם כאלה שהשקיעו את כספם בדירה, אך עם השנים כאשר המשפחה גדלה וכל ילד צריך חדר משלו,  כך שהוצאה גדולה יותר תהיה על דירה אחרת גדולה יותר והשיקול הכלכלי המושכל הוא להוסיף תוספת בנייה כך שגם הדירה תהיה גדולה יותר וגם הערך שלה יעלה בהתאם.

ההסכמה הנדרשת מהדיירים עבור תוספות בנייה בדירה

 
על מנת שתהיה לכם תוספת בנייה, יש לקבל אישור גם מדיירי הבניין היות וגם להם יש זכויות בבניין המגורים. על פי חוק, לכל מבנה ניתן לבצע  תוספת בנייה. קבלת ההיתר, תישקל ע"י מועצת הבניה והרשויות במקרים שבהם לא נוצלה מלוא הזכות של הבניה בנכס. לפני בניית בית או דירה, מתקבל אישור בנייה מהוועדה המקומית לתכנון ובנייה אם לא נוצל בנכס מלוא השטח או שנוצלו עד תומן זכויות אחרות. יש לעדכן את התב"ע. יש להוסיף תוספת בנייה, כאשר מדובר על שטח שירות. שטח שירות הינו מרתף עד לגובה של 2.5 מטר, מחסן, חניה, חדר כביסה או חדר שטח שמשמש לאחסון ותפעול  כגון חדר אשפה או חדר ציוד עבור חימום מים.

עמידה בתקני הבנייה בתוספת למבנה הקיים

 
כל תוספת בנייה שבעל הנכס מעוניין בה, חייבת לעמוד בתקני הבנייה של מדינת ישראל. תוספות בנייה, מצריכות הגשת תכניות, לעבור ביקורות ולקבל את אישורי הבנייה. לאחר שהתבצעו כל הבדיקות הדרושות, וישנם האישורים הנחוצים להתחלת הבנייה, ניתן יהיה להתחיל בעבודה. לא מומלץ לבצע את בניית התוספת לבד, כי אם לשכור קבלנים מיומנים ואחראים שיבצעו את התוספת לבנייה, תוך עמידה בתקנים. בדרך זו, ניתן יהיה להימנע מגרירת זמן בהיעדר האישורים הנחוצים או אי עמידה בתקנות הבנייה.
 
מה קורה שכל דיירי הבניין מחליטים כי הם מעוניינים בתוספת בנייה?
 
ישנם מקרים בהם הדיירים בקומה האחרונה, הם בעלי זכויות הרחבת המבנה, כך שנם עשויים להחליט פה אחד, כי הם מעוניינים בתוספת בנייה. יש להגיע להסכמה של לפחות 75% מדיירי הבניין. מדובר על לא מעט הכנות מוקדמות וכן, היתרון המשמעותי והבולט הוא כי העלות אינה כה גבוהה וניתן יהיה לקבל בית גדול ומרווח יותר בנוסף לעלייה משמעותית של ערך הנכס.
 
 
 
 
  
זקוק לאישורי תוספות בניה? חייג או צור קשר בהודעת ווטצאפ
050-408-2645
דף הבית טלפוןwaze
לקוחות ממליצים עלינו
Reviews Powered by RichPlugins.com